שיש איציק : שיש למטבח | שיש אבן קיסר | שיש יוקרה למטבחים
עבודות שיש

עבודות שיש

שיש נחשב לחומר יוקרתי ויחד עם זאת לחומר טבעי. בעבר שיש שימש בעיקר עבור מטבחים והיום אפשר לראות שימושים רבים שנעשים באמצעות שיש, כמו מדרגות משיש וריצוף, חיפויי לקירות ועוד מגוון של שימושים ועבודות שיש יצירתיות ומיוחדות. 

רוב העבודות שעשויות משיש עשויות מסלעים של גיר שעברו עיבוד וליטוש. סוגי השיש בארץ הם שיש קיסר, אבן גרניט, שיש חרמון ועוד. כל שיש יש לו את היתרונות שהוא מביא אתו וגם דוגמאות רבות של גוונים, טקסטורות ומרקמים.

עבודות שיש במטבח

אפשר להסיק שמשטחי שיש בכל מטבח יהיו המרכז של החלל. עליהם מתבצעות פעולות שקשורות למזון, בישול אפייה ועוד. המשטח יכול גם לשמש למקום שעליו אוכלים או עליו מניחים את מגוון הציוד של המטבח ועוד. לרוב, עבודות שיש למטבח יהיו מורכבות מלוח אחד, אך ישנן גם עבודות שמורכבות מכמה לוחות של שיש. בזמן שבוחרים את הדגם, רצוי לוודא שאין בשיש עצמו חריצים או כל פגם ודופי. כשמעוניינים לבצע עבודות שיש במטבח, מומלץ להניח שיש שתהייה לו עמידות גבוהה בפני טמפרטורות קיצוניות.

עבודות שיש באמבטיה

עבודות שיש למטבח ולאמבטיה יאלצו שיש עמיד מפני לחות ורטיבות ושיש שאינו מייצר אבנית. שיש בחדרי האמבטיה ישמש, בשל עמידותו הגבוהה, גם לחיפוי וגם עבור בנייה של כיורים ועוד. השיש ידוע בברק המיוחד שהוא מקרין ובתחושת הניקיון בכל מקום ולכן מקומות שדורשים אסתטיקה ירצו לקבל את המראה הנקי והאסתטי. לפני כל התקנה של שיש חשוב לבדוק את רמת העמידות שלו מול סבונים וכל מיני תכשירים כימיים שמיועדים לניקיון.

מרצפות שיש

יש מגמה בשנים האחרונות לרצף את הבתים בריצוף של שיש, זה מאחר שריצוף עבודות שיש מחירם ירד, עלותן של מרצפות אינה גבוהה כמו שהיה בעבר, זאת במידה ועושים שימוש בשיש קיסר שנחשב לשיש איכותי ומתאים לריצוף. ניתן למצוא היום גוונים רבים, דוגמאות וטקסטורות קסומות לכל עבודת שיש בבית, להתקין אריחים בכל מיני גדלים ולהעניק מראה אחיד, מיוחד ומרהיב לכם ולכל באי בתיכם.

למידע נוסף : שיש למטבח קטלוג / שיש קיסר קטלוג

לפגישת ייעוץ וקבלת הצעת מחיר

    WhatsApp chat
    דילוג לתוכן